Izomrángás- és görcsök magnéziumhiány miatt

A magnézium hiánya merevvé teszi az izomszöveteket, ami görcsöket okozhat - ha gyakran ébredünk például éjjel arra, hogy a lábunk, vádlink fájdalmasan begörcsöl, akkor nagy valószínűséggel magnéziumhiányunk van.

Szorongás és depresszió

Számos kutatás igazolta, hogy a magnéziumhiány rossz hatással van a kedélyre és a mentális egészségre. Ha a fokozott stressz és idegkimerültség jeleit tapasztaljuk magunkon, könnyen dühbe gurulunk és nehezen nyugszunk meg, akkor nem árthat egy kis magnéziumpótlás.

Ha az átlagosnál többször vagyunk idegesek, lehet, hogy magnéziumhiányunk van

Hormonproblémák a magnéziumhiány mögött

A női szervezetben minél magasabb az ösztrogén és a progeszteron szintje, annál alacsonyabb a magnéziumé - nem véletlen, hogy kismamáknál nagyon gyakoriak a lábgörcsök. A menstruációs görcsök is visszavezethetők a magnéziumhiányra - mivel a csokoládéban sok a magnézium, létezik egy olyan teória, hogy éppen ezért kívánják a nők a csokit jobbanmenzeszelőtt és közben.

Alvásgondokat is okozhat a magnéziumhiány

Magnéziumra van szükség ahhoz, hogy az agyban lévő, pihenésért és nyugalmi állapotért felelős GABA receptorok működjenek. Emellett a magnéziumhiánnyal járó tünetek, mint a görcs és a szorongás is minden esetben rontják azalvásés a pihenés minőségét, így álmatlanság esetén is érdemes magnéziumot szedni.

Mire kell figyelni magnézium szedésekor?

Bár a magnézium pótlására szolgáló táplálékkiegészítők vény nélkül beszerezhetők a patikákban, mielőtt szedni kezdjük őket, érdemes néhány szempontot figyelembe vennünk, hogy a magnéziumkúra valóban a kívánt eredményre vezessen. A részletekért kattintson!

Energiahiány

A magnéziumhiány már sejtszinten energiavesztéshez vezet, így az egész szervezetünk könnyebben kimerül, mi pedig folyamatosan gyengének, fáradtnak és elesettnek érezhetjük magunkat, a nap teendőink pedig jóval megterhelőbbnek a szokásosnál.


Forrás: wellnessmama.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!