Az adat belesimul a mintegy másfél éve jellemző csökkenő trendbe, úgy tűnik, egyelőre nincs nyoma a kormány által áhított demográfiai fordulatnak. Bár a halálozások száma is csökkent, ez nem volt elég a születési tendencia ellensúlyozására: tavasz végén a természetes fogyás a 2017. májusi 2727-tel szemben 2832 fő volt, ami 3,9 százalékos emelkedést jelent - írja a portfolio.hu.

Kevesebb gyerek született

Az év első öt hónapjában 35 542 gyermek jött világra, ami 1063-mal, 2,9 százalékkal elmaradt a 2017. január-májusi születésszámtól. Januárban valamivel több, az azt követően azonban kevesebb élveszületés történt 2017 azonos hónapjaihoz képest. Májusban következett be a legnagyobb arányú, 7,4 százalékos csökkenés. A lap a statisztikákra hivatkozva azt írja, hogy a születések száma 2016 őszén kezdett tendenciaszerűen csökkenni, és ez azóta is tart. Az elmúlt négy évben csak egyszer volt alacsonyabb a havi születésszám a mostaninál.

Létezhet-e boldogság gyerek nélkül? És egyáltalán, mi lehet az oka, ha egy nő vagy férfi nem akar szülővé válni? A szülés és népességcsökkenés kérdése a közbeszéd egyik állandó témája, utánajártunk hát, milyen motivációk szerint döntenek a magyarok.

Az alacsony születésszám oka egyrészt , hogy csökken a szülőképes korú nők száma, ami érthető módon egyre kevesebb világra jövő gyereket ígér. Ezt a csökkenő tendenciát próbálják a gyerekvállalást ösztönző kormányzati eszközökkel enyhíteni, ám sajnos ennek még nincs érezhető hatása. 2018. január-májusban a teljes termékenységi arányszám becsült értéke 1,42 volt, az előző év azonos időszakára számított 1,44-hoz képest. Vagyis a gyerekvállalási kedv még valamivel kisebb is volt, mint egy évvel ezelőtt.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!