Cukorbetegség

A cukorbetegek, különösen, ha még diagosztizálatlanok, nagy mértékben vanna kitéve a kiszáradás veszélyének. Ha avércukorszinttúl magas, a test a felesleges glükóztól úgy próbál szabadulni, hogy serkenti a vizeletkiválasztást, ami hamar túl nagy mennyiségű folyadék elvesztéséhez vezethet.

Menzesz

Menstruáció idején érdemes egy kicsit emelni a folyadékbevitelt, miven az ösztrogén és a progeszteron szintje nagyban befolyásolja a hidratáltsági szintet. Emellet a vérveszteséggel együtt folyadékot is veszítünk, különösen akkor, ha nagyon erős a menzeszünk.

Szakértők szerint legalább napi nyolc pohár víz elfogyasztása szükséges

Gyógyszerek

Jó mindig elolvasni a gyógyszerekhez kapott leírást, mert némelyikük vízhajtó hatású is lehet - ilyenkor gyakran feltüntetik, hogy érdemes sok folyadékkal bevenni őket. Azok a gyógyszerek is folyadékvesztést okozhatnak, amelyeknek a mellékhatásai között hányás, hasmenés szerepel.

Helyesen inni: ne száradjunk ki, de ne is igyunk túl sokat - részletekért kattintson!

Alacsony szénhidráttartalmú étrend

A szervezet a szénhidrátot folyadékkal együtt tárolja, ezért is van, hogy ha az étrendünkben csökkentjük a mennyiségét, leadunk pár kilót. Ez lehet, hogy a mérlegen jól mutat, a testünk folyadékháztartásának szempontjából viszont nem biztos, hogy előnyös. Ha így táplálkozunk, nagyon fontos, hogy sokat igyunk.


Stressz

Ha a szervezetünket fokozott stressz éri, akkor a hormonháztartásunkban olyan változások mehetnek végbe, amelyek extra folyadékvesztést okozhatnak. Rövid távon erre lehet megoldás a fokozott folyadékbevitel, hosszú távon viszont csak az, ha meg tudjuk szüntetni a feszültséget.

Forrás: health.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!