Bár egészségünket jelentős részben életmódunk határozza meg, genetikai örökségünk miatt bizonyos betegségeket illetően már születésünktől veszélyeztetettebbek, míg másokkal szemben védettebbek vagyunk. A legújabb kutatás szerint az sem mindegy, hogy melyik évszakban jöttünk világra - születési hónapunk ugyanis egészségünkre is hatással lehet.
Születésünk ideje befolyásolja személyiségünket
Magyar kutatók bebizonyították, hogy annak ténye, hogy melyik évszakban születünk, befolyásolhatja temperamentumunkat, így a hangulatbetegségekre való hajlam kialakulását is. Kattintson a részletekért!
Örülhet, aki ősszel született
Az USA-ban végzett tanulmány szerint a téli hónapokban világra jött gyermekeknél a későbbiekben nagyobb arányban alakul ki stroke. Ennek valószínűleg az az oka, hogy édesanyjuk nyáron volt az első trimeszterben, amikor a légszennyezés jellemzően nagyobb problémát jelent. A kipufogógázokban lévő vegyületek ugyanis napfény hatására szmogot és ózont hoznak létre, amelyből a magzatnak is jut. Fejlődése során így nagyobb eséllyel alakulnak ki nála szívműködési zavarok, ami az agy vérellátását is befolyásolja, és növeli a stroke kialakulásának veszélyét.
A gyermek egészségét az is befolyásolja, hogy melyik évszakban születettJó hír ugyanakkor az ősszel születetteknek, hogy a kutatás szerint nagyobb védettséget élveznek az átlagosnál a cukorbetegség kialakulásával szemben. Esetükben ugyanis a harmadik trimeszterre esnek a nyári hónapok, amikor a sok napfény miatt a kismamák D-vitaminraktárai is tele vannak. A magzat immunrendszerét erősíti, ha a születés előtti időszakban nagyobb arányban juthat D-vitaminhoz, ez pedig olyanautoimmun betegségekellen is védelmet nyújthat, mint az 1-es típusú diabétesz.
A kutatás összességében rávilágított, hogy a magzat fejlődésére milyen komoly hatással lehetnek bizonyos környezeti tényezők. Eredményeiket az Amerikai Orvosi Informatikai Egyesület folyóiratában publikálták.
Forrás: Daily Mail Online