Okok, amiért kihullik a hajunk

A hajhullásnak, hajvesztésnek a kiterjedését tekintve két típusa van: az egyiknél egy adott területről körülírtan tűnnek el a hajszálak (ezt nevezik foltos hajhullásnak), a másiknál a hajvesztés diffúz módon történik. Utóbbiról akkor beszélünk, amikor naponta 80-100 hajszálnál többet vesztenek el az érintettek - derül ki a Betegségek A-Z rovatunk legfrissebb cikkéből.
Milyen okai lehetnek a hajhullásnak?
A foltos hajhullás előfordulása körülbelül 0,1 százalék a népesség körében. A diffúz hajvesztés sokkal gyakoribb, ezzel a problémával bizonyos életszakaszban szinte mindenki szembesül. Megjelenése a kor előrehaladtával egyre gyakoribb, de megnő az előfordulása akkor is, ha valaki rossz pszichés állapotban van.
Foltos hajhullásnál a beteg azzal szembesül, hogy a haj fejbőrének jól körülírható területeiről tűnik el. Diffúz hajhullásnál az érintettek azt tapasztalják, hogy naponta 80-100 hajszálnál többet vesztenek. Mivel a kihulló hajszálakat képtelenség naponta megszámolni, ez a tünet a gyakorlatban annyit jelent, hogy fésülködéskor, hajmosáskor a megszokottnál lényegesen több hajszál marad a fésűben vagy a lefolyóban. A férfias típusú hajvesztés főleg a homlokot és a halántéklebenyt érinti, a tünetek itt jelennek meg elsőként.

Tévhit, hogy a hideg hajhullás okozhat

A hajhagymák ugyanis nem "fázhatnak meg". Ugyanígy nem igaz az, hogy a rendszerese sapkaviselet - például a katonaságnál - "kidörzsölheti" a hajszálakat.
Ha kíváncsi a hajhullás okaira, illetve arra, hogyan diagnosztizálják a problémát, és milyen kezelések jöhetnek szóba, akkor olvassa el teljes cikkünket.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!