Az egészségügyi kiadások 157 százalékkal emelkedtek
Megduplázódtak az árak az ezredfordulóhoz képest Magyarországon - derül ki az Eurostat felméréséből. Egész pontosan 98 százalékkal nőttek a megvizsgált termékek árai 2000 és 2017 között, ezzel az egész EU-ban a második legnagyobb drágulás volt az itteni, egyedül Romániában nőttek nagyobbat az árak.
A magánegészségügy is drágul
2018. június 21-én számoltunk be róla, hogy egyre többen mennek magánorvoshoz, ami ezáltal egyre többe kerül. Két év alatt csaknem 30 százalékkal drágultak a szakorvosi vizsgálatok a magánrendelőkben. A témáról a linkre kattintva olvashat bővebben.
Az egészségügyi kiadások 157 százalékkal emelkedtek ez idő alatt. Az unió egyetlen más országában sem mértek ekkora drágulást. De az egészség rombolása sem lett olcsóbb: az alkoholos italok és a dohánytermékek együttvéve 220 százalékkal kerülnek többe, mint az ezredfordulón. Az ételekért 120 százalékkal többet kell fizetni.
A lakhatás költségei is több mint a kétszeresükre nőttek, most 139 százalékkal drágább a lakás fenntartása, mint 2000-ben (ebbe a kategóriába a lakbérek, valamint a rezsi tartozik). Az iskolához kapcsolódó kiadások árai most 122 százalékkal magasabbak, mint 18 éve ilyenkor.
Ősztől további drágulások jönnek
2018. augusztus 28-án számoltunk be róla, hogy hamarosan többet kell fizetnünk a boltokban a baromfihúsért. Drágul a liszt is, ez pedig azt jelenti, hogy a kenyérért 10 százalékkal magasabb árat kell majd fizetni. A sertéshús is 10 százalékkal kerül majd többe.
Májusban az ásványvizek és a cigeratta ára is nőtt.