A nehézgépkezelők, az autóbuszvezetők és a betanított munkások bére nőtt leginkább az elmúlt évben - derült ki a Fizetesek.hu listájából, amelyet a Világgazdaság kérésére állított össze. Ezeknek a foglalkozásoknak a bruttó bére 26 százalékkal nőtt 2017-ről 2018-ra. Ezeken kívül több másik szakmában is jelentős béremelések történtek az elmúlt évben.
A legnagyobb hiányszakmák az egészségügyben
Idén is nagyjából ugyanazok számítanak hiányszakmának, mint a tavalyi évben, leginkább a vidéki kórházakba kellenének a szakemberek. A szakorvosjelölteket magasabb bérekkel és ösztöndíjakkal csábítanák. Kattintson a részletekért!
Jól jártak a boltvezetők és az ingatlanügynökök is
A tízes listán szereplő összes szakmában húsz százalékot meghaladó mértékben nőttek a bérek egyetlen év alatt. Jelentősen, mintegy negyedével emelkedett a szerelők (186,9 ezer forintról 234,5 ezer forintra), boltvezetők (256 ezer forintról 319,7 ezer forintra) és ingatlanügynökök (295 ezer forintról 368 ezer forintra) átlagos bruttó keresete. Az első tízbe befértek a szakácsok és az orvosok is, az előbbieknek 242,9 ezer forintra, utóbbiaknak pedig 435 ezer forintra emelkedett a bruttó bérük.
Több szakmában is nagyot nőttek a bérek egyetlen év alattA Központi Statisztikai Hivatal (KSH) októberre vonatkozó adatai szerint a bruttó átlagkereset 327,1 ezer forint volt, ami 10,8 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A hivatal adatai szerint a pénzügyi, biztosítási tevékenység gazdasági ágban voltak a legmagasabb (597,2 ezer forint), míg a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás területén a legalacsonyabb (209,9 ezer forint) fizetések.