Mivel a melegben az erek kitágulnak, lelassul a vérkeringés is, ezáltal pedig fokozódik a pangás, erősödnek a vénás panaszok. Mit tegyünk ellene?

5 gyógynövény visszér kezelésére

Vénatágulatok, felületes visszérgyulladások, mélyvénás trombózis - esztétikailag zavaróak, fájdalmasak, leszakadó trombus esetén életveszélyesek. Hol segíthetnek ebben a gyógynövények? Kattintson!

  • A melegben jól eshet a váltózuhany: meleg, majd hideg vizet folyatva a vádlinkra felpezsdül a vérkeringés, az erek kitágulnak, különösen, ha aztán hideggel fejezzük be!
  • Kánikula idején végképp kerüljük a magassarkút, maximum 5 cm-es sarkakban gondolkodjunk!
  • Kifejezetten hűsít az úszás, emellett a vénás keringésre is jó hatással van. Ha tehetjük, emellett kerékpározzunk minél többet, és sétáljunk a friss levegőn!
  • Ha erősödnek a panaszok, napközben hasznos lehet a kompressziós harisnya viselése, esténként pedig polcoljuk fel a lábunkat.
  • Ne álldogáljunk hosszú ideig, ha elkerülhetetlen, a súlyunkat váltogatva helyezzük egyik, illetve másik lábunkra!
  • A nagy zöldség- és gyümölcsbőségben könnyebb nekiállni a diétának is: a túlsúly hosszú távon ugyanis túlságosan megterheli a lábakat!
  • Végezzünk rendszeresen értornát, a szabadságunk alatt is! (ehhez segítséget nyújthat fotókkal illusztrált cikkünk)

Így enyhíthetjük nyáron a visszeres panaszokat

A visszérbetegség

A vénák kóros kitágulása, elsősorban alkati megbetegedés. Kialakulásában az állandó megterhelés, az álló foglalkozás mellett az öröklött hajlam is nagy szerepet játszik. A visszér rontja az érintett végtag vérkeringését, súlyos esetekben szövődményként trombózis következhet be.

A megelőzés fortélyai, a legfontosabb teendők:
- Hordjunk puha, hajlékony talpú cipőt, és ragadjunk meg minden alkalmat a mozgásra, lábtornára.
- Ülő munka mellett időnként szánjunk alkalmat kis lazításra, végezzünk légzőgyakorlatokat, mert annak szívóhatása is segít a vénás áramlást.
- A terhesség idején óvjuk a lábunkat, ha dagadna, üljünk sokat feltett lábbal, ne adjunk esélyt a vénáknak, hogy kitáguljanak.
- Nemcsak a várandósoknak érdemes kompressziós harisnyát, kényelmes cipőt hordani. Csak a gyógyászati segédeszközboltban kapható harisnyával lehet megfelelő hatást elérni. A harisnyát fekvő helyzetben kell felhúzni, mielőtt a vénák telítődnének.
- Igyekezzünk az ideális testsúly elérésére és megtartására!
- Kerüljük a hosszan tartó állást, cipekedést! A rendszeres könnyű sétanem megterhelő, inkább hasznos, mert a lábszárizmok ritmusos összehúzódása segíti a visszerek kiürülését, s így javítja az alsó végtagok keringését. Emellett előnyös sport az úszás is.
- A visszérre hajlamosaknak kerülni kell a meleget, termálfürdőt, szaunát, mert melegben az erek kitágulnak, s így fokozódnak a visszérbetegség panaszai. Ezért a napozással is csak nagyon mértékkel szabad élni.
A betegség leírásáért kattintson!


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!