A folyamatos tökéletességre törekvés
A perfekcionizmus hasznos dolog is lehet, de ha áthatja az életünk minden aspektusát, annak általában nem lesz jó vége. Az ilyen emberek egy idő után azt hiszik, hogy semmiben nem lesznek elég jók, ha nem lesznek tökéletesek, és ez a karrierükre és a társas kapcsolataikra is negatívan hathat.
A krónikus fáradtság szorongáshoz és depresszióhoz vezethetDöntésképtelenség
A szorongásra hajlamosak általában nehezen hoznak döntéseket, és ha mégis megteszik, egy idő múlva megbánják a választásukat, ezért egyre inkább hajlamosak a döntéseket (és az ezzel járó felelősséget) valaki másra hagyni. A rossz döntésektől való félelem, és az amiatt érzett lelkifurdalás, hogy kiengedtük a döntést a kezünkből, súlyosbíthatja a szorongást.
Gyógyszerek nélkül is kezelhető a szorongás? Részletek!
Túlvállalás
Munkában, jótékonyságban, családi felelősségben, párkapcsolatban - a túlvállalás az élet számos területén történhet, és nem csak mentálisan, hanem fizikálisan is leamortizálhatja a szervezetet. A krónikus fáradtság pedig gyorsan szorongáshoz, és akár depresszióhoz is vezethet.
Nem megfelelő alvási szokások
Egy átlagos felnőttnek 7-8 órányi alvásra van szüksége naponta. Ha ez - mindegy, milyen okból - tartósan kevesebbé válik, az nem csak fizikálisan, hanem mentálisan és érzelmileg is igen rossz hatással van a szervezetünkre.
Túl sok kávé és cukor
A koffein felpörgeti a szívritmust, és megzavarhatja az alvási ciklusunkat, illetve megnövelheti a kortizol termelődését a szervezetben. A cukor megemeli a vér glukózszintjét, és elvonhatja a szervezetből a B-vitamint, ami stresszoldó hatású, és aminek hiányában hajlamosabbak leszünk a depresszióra, és a szorongásra.
Forrás: care2.com