A masszázs olyan tudományosan bevált kezelési módszer, amely segít az ízületi és hátfájdalmak enyhítésében, a testtartás és a bőr állapotának javításában, a stressz és a szorongás kezelésében, a puffadás enyhítésében, és még a párkapcsolatra is jó hatással van.
Elsősorban nem kényeztető kezelésről van szó
Évtizedek orvosi kutatásai bizonyították be, hogy a masszázsnak számtalan előnye van, ráadásul pedig kiiktatja mindazokat az akadályokat, amelyek a jó kedélyállapot és az általános jó közérzet útjában állnak. Előnye, hogy otthon végezhető, és mindössze néhány egyszerű technikát igényel, hogy a partnerek kölcsönösen megajándékozzák egymást egy hangulatjavító, stresszcsökkentő és egészségfokozó masszázzsal. Nincs szükség drága felszerelésre, csupán pár egyszerű fogásra a masszírozás elkezdéséhez.
A masszázsnak számos válfaja ismert mind a nyugati, mind a keleti fajtákból. Korábbi cikkünkben 15 olyan masszázstípust mutattunk be, amelyet mindenkinek érdemes kipróbálni.
Dr. Mark Moss, a Northumbria Egyetem szakembere, aki évtizedek óta kutatja a masszázs előnyeit, elmondta: "Nemcsak fokozza az energiát, a kedélyállapotot és a mentális egészséget, hanem csökkenti az ingerlékenységet és a stresszt is. És ami a legfontosabb, hogy nem számít, hogy adja vagy kapja a masszázst valaki, pozitív hatásai ugyanúgy fennállnak."
Otthon vagy szalonban?
Különbség van a szalonban vagy fürdőben fizetett masszíroztatás és az otthon, a partner által végzett masszázs között. A szakember szerint ugyanis párkapcsolat esetén a kezelést nyújtó személynek masszázs közben fokozódik az önbecsülése, hiszen a technikák elsajátításával és alkalmazásával örömöt és kellemes pillanatokat tud nyújtani a szeretett személynek. Ezáltal pedig még szorosabbá válik a párok közötti kapcsolat.
Évtizedek orvosi kutatásai bizonyították be, hogy a masszázsnak számtalan előnye vanElőkészületek
Az igen egyszerű technikák elsajátításával a nyak, a hát és a lábak is masszírozhatóak, mindössze egy nyugodt, kényelmes és csendes helyiség szükséges hozzá, valamint a nyugtató atmoszférát teremtő zene is tovább fokozhatja az élményt.
- Masszázs nyújtásánál laza és kényelmes ruházat viselete javasolt.
- A fej masszírozásához egy karfa nélküli székre is szükség van, ide kell ültetni a partnert.
- Testmasszírozásnál a kemény matrac előnyösebb. A legjobb, ha partnerünk meztelen, de a hőveszteség elkerülése érdekében takarjuk be törölközővel. A masszázs során elég azokat a testrészeket kitakarni, ahol a simításokat végezzük.
- Amennyiben partnerünk hason fekszik, helyezzünk egy párnát a mellkasa alá.
- A lábak masszírozásához szintén szükség van egy székre és egy kisebb asztalra vagy puffra a lábak alátámasztásához. A padló kemény lehet, ezért a masszázst adó helyezzen párnát a térdei alá.
- Érdemes kellemes fényben végezni a masszázst. Gyenge fényű lámpa vagy gyertya is elégséges lehet.
- Masszázs előtt mossunk kezet, ellenőrizzük a körmeinket! Lazuljunk el és melegítsük fel a kezeinket!
Fontos!
Bár a masszázs jól kitapasztalt, biztonságos terápia, természetesen itt is fontos megbizonyosodni arról, hogy a masszázst kapó személy egészségi állapota alkalmas-e a kezelésre - bizonyos esetekben érdemes a háziorvosunk tanácsát is kikérni. Fokozottan érvényes ez az idősek, a gyerekek és az állapotos nők esetében. Állapotos nőknél például a hasi részeket minden esetben kerülni kell.
Az alábbi problémák esetében pedig egyáltalán nem alkalmazható masszázs:
- Ha a partner testén vágások, zúzódások, nyilt sebek, duzzanatok vannak
- Túl magas vagy kórosanalacsony vérnyomásesetén
- Trombózis, embólia vagy vérképzőszervi megbetegedések előfordulása esetén
- Ha a partner epilepsziás
- Rákos betegeknél nem javasolt a masszázs közvetlenül a kemoterápia vagy a sugárkezelés után
Forrás: Daily Mail