Depresszió

Az alkoholfogyasztás rövid távon jobb kedvűvé, felszabadultabbá is tehet, de ahogy a test elkezdi lebontani az alkoholban található anyagokat, ez a hatás megszűnik, sőt sokszor a visszájára fordul. Hosszú távon ráadásul az agysejtek zsugorodását okozza, ami elősegíti a depresszió kialakulását.

Kiderült: a kevés alkohol is veszélyes

Nincs olyan alkoholmennyiség, amely biztonsággal fogyasztható lenne - derült ki egy világméretű kutatás eredményeiből. Kattintson!

Elhízás

Az alkoholban sok a rejtett kalória, ráadásul kapatosan a legtöbben nagyobb mennyiséget is esznek, ami nagy mennyiségű kalóriatöbblet bevitelét jelenti. Ez hosszú távon akár komolyabb súlyfelesleg felhalmozásához is vezethet.

Memóriaromlás

Az alkohol agyra gyakorolt káros hatása nemcsak a depresszió, hanem a memóriaromlás kialakulását is elősegíti - nem véletlen, hogy sokan tapasztalják, hogy egy italozással töltött este másnapján kiesnek az előző este egyes részletei.

A rendszeres alkoholfogyasztás nem csak a májunkra van rossz hatással

Elzsírosodó máj

Ha a sok alkohol miatt a máj telítődik méreganyagokkal, akkor elkezd zsírt raktározni, ami nagyon egészségtelen, és hosszú távon akár cirrózishoz is vezethet.

Stroke

Még ha szívünk egészséges is, ha rendszeresen iszunk, jelentősen megnő a veszélye, hogy stroke-ot kapjunk. Egy kutatás szerint a rendszeresen alkoholt fogyasztóknak 40 százalékkal nagyobb esélye van arra, hogy stroke-ot kapjanak, mivel az italozás hozzájárul amagas vérnyomáskialakulásához, ami a betegség egyik első számú rizikófaktora.


Hasnyálmirigy-gyulladás

A gyakori alkoholfogyasztás jelentősen megnöveli a hasnyálmirigy begyulladásának, illetve elrákosodásának esélyét is. Ennek oka, hogy az ital befolyásolja a szerv normál működését, mivel ilyenkor a kiválasztott emésztőenzimek sokszor a hasnyálmirigyben maradnak ahelyett, hogy a vékonybélbe kerülnének.

Forrás: prevention.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!