Megdolgoztatja az egész testet
Az úszás anélkül emeli meg pulzusunkat, hogy túlságosan nagy stresszt róna testünkre. Tónusosabbá teszi az izmokat, erősít, növeli az állóképességet. Ráadásul nem unalmas, hiszen többfajta úszásnem is létezik, amelyet kedvünkre váltogathatunk, és mindegyik más izomcsoportra fókuszál. Keringésünkre is jó hatással van, erősíti a szívet és a tüdőt, ezenkívül segíthet kordában tartani a vérnyomást és a vércukorszintet.
Az úszás egyik nagy előnye, hogy úgy erősíti a törzsizmokat, hogy közben nem terheli meg túlságosan a gerincoszlopot. A közhiedelemmel ellentétben azonban egyáltalán nem alkalmas minden úszásnem a hátfájósok számára, sőt ha rosszul választunk, akár még tovább is ronthatjuk az állapotunkat. Lássuk hát, hogyan szabad és hogyan nem hátfájással úszni.
Krónikus betegséggel élőknek is ajánlott
Az úszás biztonságos edzési módszer akkor is, ha arthritiszünk van vagy valamilyen sérülésből épülünk fel, ahogyan ízületi problémákkal küzdőknek, súlyfelesleggel rendelkezőknek is érdemes próbálkoznia vele. Az asztmásoknak is jót tesz, mivel segít növelni a tüdőkapacitást, a rendszeresen úszók pedig a légzésüket is jobban tudják kontrollálni. Nemcsak betegeknek, hanem kismamáknak is javasolják a rendszeres úszást, amely a várandósság teljes időtartama alatt biztonságos mozgásforma a számukra.
Az úszás nemcsak sok kalóriát éget, de az ízületeket is kíméliRemek kalóriaégető
Egyórányi kényelmes tempójú úszással több mint 400 kalóriát égethetünk el, ha pedig ugyanennyi ideig intenzív tempóban úszunk, akkor ez több mint 700 kalória mínuszt jelent.
Jobban alszunk tőle
Egy tanulmány szerint a krónikus álmatlansággal küzdő embereknél a rendszeres úszás növeli azalvásidőtartamát és javítja a minőségét is. Kedvünk is jobb lesz tőle, sőt kutatások szerint ademenciaelőrehaladását is képes lassítani. És persze segít, hogy jobban tudjuk kezelni a stresszt.
Forrás: healthline.com