Konzervek

Minél inkább finomított, feldolgozott egy étel, annál rugalmasabbak lehetünk a csomagolásán feltüntetett dátummal. Ez természetesen a konzervekre is vonatkozik, amelyeket érdemes mindig sötét, száraz helyen tárolni, mert így őrzik meg legtovább a minőségüket, illetve így van a legkisebb esély rá, hogy megsérül a csomagolás. Ha a konzervdoboz megsérült, szivárog, rozsdás, akkor inkább dobjuk ki, és akkor se együk meg, ha a benne lévő étel habos, buborékos. Ha azonban a csomagolás sértetlen, és a benne lévő étel színe, állaga, illata is a megszokott, akkor egy alapos forralás után a lejárati időn túl is ehetünk belőle.

Ha a mirelitzöldség a csomagolás szerint már le is járt, még akkor is fogyasztható

Tejtermékek

A joghurt, a tej, a sajtok általában ehetőek, amíg a romlás nyilvánvaló jelei nem mutatkoznak rajtuk. Tejek esetében körülbelül 4-5 nappal haladható túl a lejárati idő, sajtoknál pedig még erre is rászámolhatunk néhány napot. Ha azonban valami büdös vagy megváltozik az állaga, akkor inkább dobjuk ki.

Gabonapelyhek, tészták, kekszek

Az ilyen jellegű termékeket is fogyaszthatjuk a lejárati időn túl, kivéve, ha erős, kellemetlen szagot árasztanak vagy valamilyen módon megsérült a csomagolásuk, illetve megváltozott az állaguk. Utóbbi esetben egyébként élvezeti értékük is jelentősen csökken, így általában már csak emiatt sem szokta őket senki elfogyasztani.


Fagyasztott zöldségek és gyümölcsök

Legtöbb esetben egészen nyugodtan megehetjük a mirelit zöldségeket, gyümölcsöket akkor is, ha a csomagolásukon található dátumot már túlhaladtuk. Amit viszont sose tegyünk, az a fagyasztott, majd felengedett termékek visszafagyasztása. Ilyenkor sajnos nagy esély van rá, hogy olyan baktériumok kerülnek az élelmiszerre, amelyek a szervezetbe kerülve betegségeket okozhatnak.

Forrás: menshealth.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!