Jobb, ha az alábbi mítoszokat inkább elfelejtjük, ugyanis komoly egészségügyi kockázattal járhatnak.

"Öt óra alvás, vagy annál kevesebb is elég"

Többek közt Margaret Thatcher is azt állította, hogy éjszakánként akár négyórányialvásis elég neki, de a kutatók szerint ez az egyik legnagyobb tévhit az alvással kapcsolatban. Ha valaki rendszeresen csak ennyit pihen, annál jelentősen nő a szívbetegségek és a stroke veszélye, illetve összességében sokkal rövidebb élettartamra számíthat. Ezért azt javasolják, hogy törekedjünk éjszakánként legalább 7-8 óra alvásra.
Hatalmas tévedés, hogy a horkolás egy ártalmatlan jelenség. Fotó: 123rf

"A horkolás veszélytelen"

A horkolás veszélyei - a részletekért kattintson!

Sokan úgy vélik, a horkolás ártalmatlan dolog, de ez nem így van. A zavaró hanghatás ugyanis az alvási apnoé jele is lehet, amely az éjszaka folyamán akár hosszabb légzéskimaradással is járhat. Kezelés hiányában pedig szívmegálláshoz és egyéb betegségekhez is vezethet.

"Az alkoholtól jobban alszom"

Esténként néhány pohár alkohol az elszenderedést segítheti ugyan, de a mély alvás elérését megakadályozza, ezáltal jelentősen rontja az éjszakai pihenés minőségét.

"Tévézés közben tudok legkönnyebben elaludni"

A tudósok szerint az elalvás előtti tévézéstől nyugtalanabbak, feszültebbek lehetünk - különösen, ha a híradót kapcsoljuk és épp lefekvés előtt szembesülünk a világ borzalmaival. Másrészt nemcsak a tévét, hanem minden kütyüt ajánlott kikapcsolni már jóval lefekvés előtt, mert ezeknek a kék fénye késlelteti szervezetünkben az alváshoz szükséges melatonin termelődését.

"A szundi funkció nagyon hasznos"

Akik nehezen kelnek reggel, azoknál szokássá válhat, hogy kicsit korábbra állítják az ébresztőjüket, hogy a szundi gombot nyomogatva még 10-20 percet (vagy ennél is többet) alhassanak. A kutatók szerint viszont nem jó jel, ha az első ébredés után sikerül visszaaludni: valószínűleg nem volt elég pihentető az alvás. Ha pedig a nehézkes kelés után kapkodnunk kell, hogy beérjünk dolgozni, az még a stressz-szintünket is az egekbe repítheti. Ezért inkább azt javasolják, álljunk ellen a szundi-kísértésnek és keljünk fel, amikor először szól az ébresztőnk.
Forrás: nypost.com

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!